Performans ve Workshop Şartları

12. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi

12. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi 21-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Marmaris Pineta Park Deluxe Hotel’de (https://www.pinetapark.com) gerçekleştirilecektir.

Kongremiz Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kuzey Makedonya’dan Üniversiteler ortaklığında düzenlenecektir.

12. ULUSLARARASI MÜZİK VE DANS KONGRESİ

05 Mayıs 2024 Pazar

:

Bildiri özetlerinin gönderilebileceği son tarih

15 Mayıs 2024 Çarşamba

:

Ücret yatırma son tarihi

19 Mayıs 2024 Pazar

:

Kongre programının ilanı

21-23 Mayıs 2024

:

Kongre açılış, oturum, sergi,  performans, workshop ve masterclass

24 Mayıs 2024

:

Otelden ayrılış

30 Haziran 2024 Pazar

:

Bildiri tam metinlerinin gönderilebileceği son tarih

Kongre, öncelik hakkı bildiri/performans/sergi sahiplerinde olmak üzere katılmak ve izlemek isteyen herkese açıktır. Özet gönderimi, katılım ücretleri, bildiri yayın vb. konularda detaylı bilgilere ilgili bölümlerden ulaşılabilir.

Bildiri özetinin “Kongre Özet Kitabında” ve tam metninin ISBN numaralı “12. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi Bildiriler Kitabında yayınlanabilmesi için kongre kayıt işlemlerinin tamamlanmış, bildirinin hakem değerlendirmesinden geçmiş ve kongrede sunulmuş olması gerekmektedir.

Kongrede sunulan bildiriler için tüm yazar/yazarlara “Sunum Belgesi” verilecektir. Sunumu yapanın bildiri yazarlarından biri olması zorunludur. Kongreye katılan ve sunum yapmayan katılımcılara talep edilmesi halinde “Katılım Belgesi” verilecektir.

Performans/workshop/masterclass gerçekleştirmek isteyenler “Performans ve Workshop” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi (hakemlik/jüri üyeliği) sonucunda genel veya alanlara göre “Performans Ödülü” verilmektedir.

Sergi düzenlemek isteyenler “Sergi” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi (hakemlik/jüri üyeliği) sonucunda genel veya alanlara göre “Sergi Ödülü” verilmektedir.

Lütfen duyurunun tamamını okumadan bildiri özeti göndermeyiniz. Aksi halde bildiri özetiniz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre programında yer alan ve sunumu yapılmış olan tüm bildiri özetleri “Kongre Özet Kitabında” yer alarak kongre web sayfasında yayınlanacaktır. Hakem değerlendirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için bildiri özet formunun eksiksiz doldurulması önem arz etmektedir.

Bildiri Özeti Yazım Kuralları:

  1. Bildiri özetleri Türkçe ve İngilizce olarak göndermelidirler. Türkçe ve İngilizce haricindeki dillerde yapılan sunumlarda sunum dilinde özet isteğe bağlıdır.
  2. En az 200 ve en fazla 500 kelime olacak şekilde yazılmalıdır.
  3. Özet; çalışma ile ilgili amaç, yöntem, bulgular ve sonuçları içermelidir. Alt başlık kullanılmamalıdır.
  4. Çalışmaya ait en az 5 anahtar sözcük verilmelidir.
  5. Özet içinde kısaltma kullanılması durumunda, kısaltmanın açık şekli parantez içinde belirtilmelidir.
  6. Müzik ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmelidir.
  7. Dans ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmelidir.

Özet Gönderim Formu

KONGRE KATILIM ÜCRETLERİ

21 – 24 Mayıs 2024

Tek kişilik oda

11.500 TL

İki kişilik oda (kişi başı)

8.500 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlara 3 gece her şey dâhil tam pansiyon konaklama; 1 bildiri, performans, sergi veya workshop ücreti; özet ve ISBN numaralı tam metin kitap yayın ücreti; cafe break, sunum/katılım belgesi, yaka kartı vb. dâhildir. Aile yanında kalmak şartı ile 0-12 yaş bir çocuk ücretsiz.

 

KATILIM ÜCRETLERİ (1’den Fazla)

2. Bildiri/Performans/Sergi/Workshop (aynı yazar/yazarlar)

750 TL

3. Bildiri /Performans/Sergi/Workshop (aynı yazar/yazarlar)

1.000 TL

 

EKSTRA KONAKLAMA ÜCRETLERİ

21 – 24 Mayıs 2024 (öncesi ve/veya sonrası)

Tek kişilik oda

3.500 TL

İki kişilik oda (kişi başı)

2.500 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlar her şey dâhil tam pansiyon gecelik konaklama ücretidir.

 

KONAKLAMASIZ KATILIM ÜCRETLERİ

(Sözlü/Online/Poster/Canlı-Kayıt Performans)

1 Bildiri/Performans/Sergi/Workshop (aynı yazar/yazarlar)

1.500 TL

2 Bildiri/Performans/Sergi/Workshop (aynı yazar/yazarlar)

2.000 TL

3 Bildiri/Performans/Sergi/Workshop (aynı yazar/yazarlar)

2.500 TL

Not: Konaklamasız katılımlarda günlük 500 TL otel kullanım ücreti ödenmelidir.

 

HESAP BİLGİLERİ

Kürşad GÜLBEYAZ

Akbank IBAN NO: TR42 0004 6008 8588 8000 1415 68

 

AÇIKLAMALAR

Ücret hesaba yatırılırken yazar/performans/sergi sahibinin ad soyadının belirtilmesi ve 15 Mayıs 2024 Çarşamba akşamına kadar yukarıdaki hesaba yatırılmış olması gerekmektedir. Aksi halde bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi “kabul” edilmiş olsa dahi programda yer almayacak ve gerçekleştirilemeyecektir.

Ücretini yanlış hesaba yatıran, eksik veya geç yatırdığı için programda yer almayan, bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi reddedildiği halde ücret yatıran, ücretini yatırdığı halde kongreye katılmayan, kongreye katıldığı halde sunumunu yapmayanlara hiçbir surette katılım ücretleri iade edilmeyecek ve yayınlanmayacaktır.

Bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi sahibinin kongre kurullarının herhangi birinde görev alması ilgili ücreti ödeme mecburiyetini kesinlikle ortadan kaldırmaz.

Eğitim ve Öğretim

Alan Araştırması ve Derleme

Kültürel, Sanatsal ve Toplumsal Boyut

Popüler Kültür

Teknoloji

Disiplinler Arası İlişki